* ასოცირებული პროფესორი – 3 საშტატო ერთეული
პროფესორის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად განსაზღვრულია შემდეგი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები: დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი და სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება; სწავლების ენის არანაკლებ B2 დონეზე ცოდნა;
ასოცირებული პროფესორის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად განსაზღვრულია შემდეგი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები: დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი და სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 3 წლის გამოცდილება; სწავლების ენის არანაკლებ B2 დონეზე ცოდნა;
ასისტენტ-პროფესორის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად განსაზღვრულია შემდეგი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები: დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი და სამეცნიერო-პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 3 წლის გამოცდილება; სწავლების ენის არანაკლებ B2 დონეზე ცოდნა.
ასისტენტის აკადემიური თანამდებობის დასაკავებლად განსაზღვრულია შემდეგი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები: დოქტორის (ან მასთან გათანაბრებული) აკადემიური ხარისხი ან დოქტორანტის სტატუსი; სწავლების ენის არანაკლებ B2 დონეზე ცოდნა.
აკადემიურ თანამდებობაზე შესაძლებელია არჩეული იქნას პირი პროფესიული ნიშნით. ამ შემთხვევაში პირის კვალიფიკაცია შეიძლება დასტურდებოდეს პროფესიული გამოცდილებით, სპეციალური მომზადებით ან/და პუბლიკაციებით. შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონედ ითვლება პირი, რომელსაც აქვს პროგრამით გათვალისწინებული სწავლის შედეგების გამომუშავებისათვის აუცილებელი კომპეტენცია.
დამატებითი საკვალიფიკაციო მოთხოვნები მედიცინის ერთსაფეხურიან ინგლისურენოვან საგანმანათლებლო პროგრამაზე:
1. კლინიკურ დისციპლინებში:
მოთხოვნები:
შესაბამისი სპეციალობის სერტიფიკატის ქონა.
გამოცდილება:
ა) პროფესორს: პედაგოგიური – სულ მცირე 6 წელი, კლინიკური – სულ მცირე ბოლო 9 წელი;
ბ) ასოცირებულ პროფესორს: პედაგოგიური – სულ მცირე 3 წელი, კლინიკური – სულ მცირე ბოლო 5 წელი;
გ) ასისტენტ-პროფესორს: კლინიკური – სულ მცირე ბოლო 3 წელი;
დ) ასისტენტს – დოქტორანტი კლინიკურ სპეციალობაში.
2. ინგლისური ენის ფლობის მიმართულებით:
ინგლისურენოვანი პროგრამით სწავლების, სულ მცირე 3 წლის გამოცდილება ან საზღვარგარეთ მოქმედ კლინიკაში ინგლისურ ენაზე საექიმო საქმიანობის განხორციელება არანაკლებ 1 წლის განმავლობაში ან საზღვარგარეთ მოქმედ კვლევით დაწესებულებაში ბიომედიცინის მიმართულებით სასწავლო/კვლევითი საქმიანობის ინგლისურ ენაზე განხორციელება არანაკლებ 1 წლის განმავლობაში, ან ინგლისურენოვანი დიპლომამდელი ან დიპლომისშემდგომი პროგრამის დასრულება, რაც დასტურდება შესაბამისი დოკუმენტით ან ინგლისური ენის, სულ მცირე, B2 დონის ცოდნის დამადასტურებელი საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატით (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert, EnglishScore და სხვ.).
კონკურსში მონაწილე კანდიდატმა საკონკურსო კომისიას უნდა წარუდგინოს:
– განცხადება;
– პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
– CV (რეზიუმე), ქართულ და ინგლისურ ენეზე, ბეჭდური და ელექტრონული სახით;
– აკადემიური ხარისხის მინიჭების დამადასტურებელი დოკუმენტის/დოკუმენტების ასლები;
პ.ს. უცხოეთში მიღებული განათლების/კვალიფიკაციის დამადასტურებელ დოკუმენტებს (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) თან უნდა ახლდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართულენოვანი თარგმანი და სსიპ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული უცხოეთში მიღებული განათლების აღიარების დოკუმენტი;
– ნაბეჭდი და ელექტრონული ფორმით სილაბუსი/სილაბუსები (არაუმეტეს 3-ისა);
– უკანასკნელი 10 წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული შრომების ნუსხა, სახელმძღვანელოები, მონოგრაფიები, სტატიები გამოცემული სახით ან ასლები;
– უცხო ენის (პროგრამის სწავლების ენის შესაბამისად) ფლობის დამადასტურებელი დოკუმენტი;
– სხვა დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია (არსებობის შემთხვევაში);
– სქესობრივი თავისუფლებისა და ხელშეუხებლობის წინააღმდეგ მიმართული დანაშაულის ჩადენისთვის ნასამართლობის შესახებ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს მიერ გაცემული ცნობა.
ღია კონკურსი მოიცავს ორ ეტაპს:
პირველი ეტაპი – კონკურსანტების მიერ წარმოდგენილი საბუთების გადარჩევა.
მეორე ეტაპი – გასაუბრება.
კონკურსის ვადები:
* აკადემიური თანამდებობის დაკავების მსურველთა საბუთების მიღება იწარმოებს 2024 წლის 5 სექტემბრიდან 11 სექტემბრის ჩათვლით პერიოდში, ყოველ დღე, კვირა დღის ჩათვლით, ელექტრონულად – ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: info@iut.edu.ge ან ფაქტობრივ მისამართზე: თბილისი, ქსნის ქუჩა #35, საკონკურსო კომისიის მდივანი (თამთა უგულავა), 10:00 საათიდან – 18:00 საათამდე (საკ. ტელ: 2 55 33 33);
* კონკურსის პირველი ეტაპი ჩატარდება 2024 წლის 12 და 13 სექტემბერს;
* კონკურსის მეორე ეტაპი ჩატარდება 2024 წლის 16 სექტემბერს;
* კონკურსის შედეგების გაცნობა/გამოქვეყნება განხორციელდება კონკურსის მეორე ეტაპის
დასრულებისთანავე – 2024 წლის 16 სექტემბერს;
* კონკურსანტის მიერ სააპელაციო საჩივრის წარმოდგენის ვადაა 2024 წლის 17 სექტემბრიდან 20 სექტემბრის ჩათვლით, ყოველ დღე, კვირა დღის ჩათვლით, ელექტრონულად ან ფაქტობრივ მისამართზე.
პ.ს. კონკურსის დასრულების შემდეგ არჩეული კანდიდანტის დოკუმენტაცია (უნივერსიტეტის დებულებით განსაზღვრული ჩამონათვალის შესაბამისად) ჩაეკვრება მის პირად საქმეში, ხოლო სხვა კანდიდატებს დოკუმენტები უბრუნდებათ უკან (მათი სურვილის შემთხვევაში) ან 1 თვის შემდეგ ექვემდებარება განადგურებას.

* Associate professor – 3 staff units
The following are defined for holding the academic position of professor Qualification requirements: PhD or equivalent academic degree and at least 6 years of scientific-pedagogical work experience; teaching language knowledge at least B2 level;
It is determined to occupy the academic position of associate professor The following qualification requirements: Ph.D. or academic equivalent degree and at least 3 years of scientific-pedagogical work experience; teaching knowledge of the language at least B2 level;
The following are defined for holding the academic position of assistant professor Qualification requirements: PhD or equivalent academic degree and at least 3 years of scientific-pedagogical work experience; teaching language Knowledge at least B2 level.
The following are defined for holding the academic position of assistant Qualification requirements: PhD (or equivalent) academic degree or Doctoral student status; Knowledge of the language of instruction at least B2 level.
A person can be elected to an academic position on a professional basis. this In this case, the qualifications of a person can be confirmed by professional experience, with special preparation and/or publications. is considered to have appropriate qualifications A person who has to produce the learning outcomes provided by the program Essential Competence.
Additional qualification requirements for English-speaking single-level medicine On the educational program:
1. In clinical disciplines:
Requirements:
Having a relevant specialty certificate.
Experience:
a) Professor: pedagogical - at least 6 years, clinical - at least the last 9 years;
b) associate professor: pedagogical - at least 3 years, clinical - at least the last 5 years;
c) assistant professor: clinical - at least the last 3 years;
d) Assistant - PhD student in clinical specialty.
2. In the direction of mastering the English language:
At least 3 years of teaching experience in an English language program or abroad Practicing medical activities in English in an operating clinic for at least 1 year During or abroad in a research institution of biomedicine Implementation of educational/research activities in English language at least 1 year, in either an English-language undergraduate or postgraduate program Completion as evidenced by a relevant document or English language at least B2 with an internationally recognized certificate confirming knowledge of the level (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert, EnglishScore, etc.).
The candidate participating in the competition must submit to the competition commission:
- statement;
- a copy of the identity document;
- CV (resume), in Georgian and English, in printed and electronic form;
- document/documents confirming the award of an academic degree copies;
P.S.: Proof of education/qualification received abroad Documents (if any) must be accompanied by a notary Certified Georgian translation and SSI education quality development Recognition of education received abroad issued by the National Center document;
– printed and electronic syllabus/syllabus (no more than 3);
- a list of works published in the last 10 years, textbooks, monographs, articles in published form or copies;
- a document confirming the possession of a foreign language (in accordance with the language of teaching of the program);
– other additional information/documentation (if any);
- directed against sexual freedom and untouchability About being convicted of a crime" Ministry of Internal Affairs Notice issued by the service agency.
The open competition includes two stages:
First stage – selection of documents submitted by contestants.
Second stage – interview.
Competition deadlines:
* The first stage of the competition will be held on September 12 and 13, 2024;
* The second stage of the competition will be held on September 16, 2024;
* The results of the competition will be announced/published in the second stage of the competition
Upon completion - September 16, 2024;
* The deadline for submitting an appeal by the competitor is from September 17, 2024 Every day through September 20, including Sundays, electronically or physically at the address.
P.S. After the competition, the selected candidate's documentation (university in accordance with the list defined by the statute) will be included in his personal file, while Documents are returned to other candidates (if they wish) or after 1 month then subject to destruction.